Manchester United liron Zlatan Ibrahimoviç për ta ndjekur Moratën e Real Madridit

Sipas Sky Sports, Manchester United nuk do t’i ofrojë Zlatan Ibrahimoviç një marrëveshje të re me José Mourinhon të interesuar për sulmuesin e Spanjës.

Zlatan Ibrahimoviç-it nuk do të ofrohet një marrëveshje e re në Manchester United, sipas Sky Sports. José Mourinho ka vendosur ta lirojë Suedezin dhe ish sulmuesin e Ajax, Juventus, Inter, Barça dhe PSG, United ka mundësinë të zgjasë qëndrimin e Ibrahimovic në klub për një tjetër sezon, por duket se ka zgjedhur në vend të kësaj për të marrë pagën e 35-vjeçarit nga fatura e klubit për të çliruar fondet për nënshkrime të mëtejshme këtë verë: Ibrahimoviç raportohet të fitojë 437,000 euro në javë në Old Trafford dhe është lojtari më i paguar në Premier Ligë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *