Manchester United ka vendosur të nënshkruaj Leander Dendoncker

Manchester United është i vendosur të dërgojë përfaqësues për të parë mesfushorin e Anderlechtt Leander Dendoncker, sipas De Morgen.

Përfaqësuesit e Djajve të kuq do të marrin pjesë në ndeshjen e së premtes të Jupiler League midis Anderlechtt dhe Antwerp, ndonëse përballen me konkurrencën nga AC Milan dhe RB Leipzig.

Kampionët belgë gjithashtu do të mbajnë një pagesë prej 34 milionë funtash për 22-vjeçarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *