Manchester United ka shitur Adnan Januzajn për 11 milionë euro

Manchester United ka rënë dakord për një çmim prej 11 milionë euro (9,7 milionë funta) për të shitur Adnan Januzajn në Real Sociedad, sipas France Football.

Januzaj kaloi sezonin e kaluar në huazim në Sunderland dhe nuk është pjesë e planeve afatgjata të Jose Mourinho në United, Januzaj ka të mbetur vetëm një vit në kontratën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *