Manchester United ka përfunduar nënshkrimin e Nemanja Matiç

Manchester United ka përfunduar nënshkrimin e Nemanja Matiç nga Chelsea.

Mesfushori, i cili behet 29-vjeç më 1 gusht, bashkohet me një marrëveshje trevjeçare me një mundësi për ta zgjatur atë me një vit të mëvonshëm pasi luajti 121 ndeshje në Premier League për Blues dhe duke shënuar katër gola.

Ndërsa sezoni i ardhshëm i Chelseat do të jetë shumë më i zënë se sa i fundit për shkak të kualifikimit për Ligën e Kampionëve, ardhja e Tiemoue Bakayoko e vë në dyshim ardhmërinë afatgjatë të Matiç në klub.

Jose Mourinho do të bashkohet me një lojtar të cilin ai e ka kërkuar gjatë udhëheqjes së tij të mëparshme në Chelseai dhe do të kërkojë që Matic të ofrojë thellësi në një skuadër që ai mendon se ende nuk është e plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *