Manchester United ka interesim të madh në Ryan Sessegnon të Fulham-it

Manchester United po shfaq interesim të madh në Ryan Sessegnon të Fulham-it, i cili ka qenë një objektiv edhe për Tottenhamin, sipas The Mirror.

17-vjeçari është një nga talentet më të rëndësishme në futbollin anglez, pasi ka bërë tashmë 26 ndeshje të Sky Bet Championship dhe ka përfaqësuar Anglinë në nivelin U-19, por Fulham nuk dëshiron ta shesë yllin e tyre në dritaren aktuale të transferimeve. Sessegnon, i cili mund të luajë kudo poshtë majtas, ishte pjesë e fituesve të kampionatit anglez nga Euro-U-19 dhe ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale në Craven Cottage.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *