Manchester United është i interesuar të nënshkruajë me Raphael Varane

Jose Mourinho ishte përgjegjës në Bernabeu kur Varane u transferua te Real në vitin 2011, duke e stërvitur mbrojtësin për dy sezone në klub dhe ai e identifikoi francezin si një objektiv të Unitedit në këtë sezon ndërsa ai duket se do të forcojë mundësitë e tij mbrojtëse.

24-vjeçari mund të fitojë medaljen e tij të tretë të Ligës së Kampionëve të shtunën nëse Real mund të kapërcejë Juventusin në finale në Cardiff dhe do të bëhet edhe mbrojtësi më i ri për ta bërë këtë, duke kaluar Paolo Maldini, i cili arriti suksesin në moshën 26 vjeç .

Mourinho ka theksuar tre mbrojtës të tjerë si objektiva të mundshëm përkrah Varane – ata janë Virgil van Dijk në Southampton, Michael Keane i Burnley dhe Victor Lindelof i Benfices.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *