Manchester United do ta shes Chris Smalling

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho ka dhënë dritën jeshile për Chris Smalling që do të shitet gjatë dritares së transferimit, raporton Sky Sports.

Mourinho ka nënshkruar tashmë Victor Lindelof nga Benfica këtë verë dhe është i prirur për të përmirësuar më tej opsionet e tij mbrojtëse para fundit të gushtit.

Kjo ka të ngjarë të jet fundi i karrierës shtatëvjeçare në United për Smalling, me Arsenalin dhe West Brom mes klubeve që do të lidhen me një ofertë për të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *