Manchester United dëshiron të nënshkruaj me Blaise Matuidi

Manchester United i ka ofruar mesfushorit të Paris Saint-Germain Blaise Matuidi një kontratë që tejkalon marrëveshjen e tij të tanishme në Parc des Princes, sipas Get French Football News.

United janë në treg për një mesfushor të ri dhe po konsiderojnë një qasje për Matuidi, i cili thuhet se do të kërkojë të largohet nga PSG nëse nuk i është dhënë një zgjatje e kontratës dhe garancitë se sa do të luajë ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *