Manchester United dëshiron mesfushorin e Anderlechtit Leander Dendoncker

Manchester United ka bërë një hetim për disponueshmërinë e mesfushorit të Anderlechtit Leander Dendoncker, raporton Manchester Evening News.

Jose Mourinho ishte i impresionuar me shfaqjet e 22-vjeçarit kundër United në Europa League sezonin e kaluar dhe tani është i prirur për të shqyrtuar një marrëveshje për belgun.
Anderlecht me sa duket e vlerëson mesfushorin mes 22 milionë dhe 31 milionë funta, ndonëse raporti sugjeron që United nuk pritet të përfundojë një transferim në dritaren e verës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *