Manchester United beson se do të nënshkruajë Alexis Sanchez nga Arsenali

Manchester United ka besim në nënshkrimin e Alexis Sanchez nga Arsenali, sipas burimeve të Sky Sports.

Sky Sports News ka kuptuar se United është i interesuar në mundjen e rivalëve lokalë të Manchester City në nënshkrimin e Sanchez këtë muaj dhe doli të premten se City nuk janë të gatshëm të paguajnë Arsenalin për vlerësimin prej 35 milionë funtave. United thuhet se do të ofrojë Henrikh Mkhitaryan si pjesë të një marrëveshjeje shkëmbimi për të joshur Sanchez larg nga Emiratet.

Sanchez nuk udhëtoi me Arsenalin për ndeshjen e tyre në Bournemouth të dielën mes spekulimeve të një dalje në janar dhe Arsene Wenger i konfirmoi Sky Sports se një zgjidhje për të ardhmen e sulmuesit ishte e afërt.

Përpara lojës së Arsenalit, James Cooper tha: “Kuptimi im nga pikëpamja e Manchester United është se asgjë nuk është e afërt në lidhje me Sanchez.

“Nuk ka asnjë dyshim se Manchester United është i etur të përfshihet në këtë dhe të sjellë lojtarin në Old Trafford nëse ata munden. “Unë mendoj se ka besim në anën e kuqe të Manchesterit se ata kanë tarifën që kërkon Arsenali dhe ata ndoshta kanë një lojtar në Henrikh Mkhitaryan që me siguri do ta kapë syrin e Arsene Wenger.

“Për momentin nevoja e tyre është ndoshta më e vogël se nevoja e Jose Mourinhos dhe kjo ndoshta ju tregon pse Manchester United është kaq i prirur për ta sjellë Alexis Sanchez në Old Trafford”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *