Manchester City të interesuar në Fred nga Shakhtar Donetsk

Manchester City është i interesuar në nënshkrimin e mesfushorit të Shakhtar Donetsk Fred (Frederico Rodrigues Santos), sipas The Mirror.

City është kuptuar të jetë në kërkim të 24-vjeçarit brazilian si një zëvendësim afatgjatë për Fernandinho, i cili kthehet 33 këtë vit. Pas përfundimit të interesit të tyre në Alexis Sanchez, City tani kanë më shumë para për të shpenzuar dhe mund të kthejnë vëmendjen e tyre në nënshkrimin e Fred në dritaren e transferimeve të janarit.

Pep Guardiola ka përdorur Fernandinho 34 herë në të gjitha garat tashmë këtë sezon, duke filluar mesfushorin mbrojtës në 22 nga 23 ndeshjet e tyre të Premier Ligës dhe mund të kërkojë që Fred të forcojë mundësitë e tyre në mesfushë.

The Mirror raportoi në dhjetor se City ishte i interesuar për mesfushorin mbrojtës të Lorient-it Matteo Guendouzi dhe u bashkua me Tottenhamin duke ndjekur nga afër 18-vjeçarin.

Yaya Toure ka qenë një figur periferike për City-in këtë sezon, duke bërë vetëm pesë paraqitje në Premier League, ndërsa Ilkay Gundogan ka pasur shqetësime të vazhdueshme nga lëndimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *