Manchester City në bisedime për Ederson

Portieri i Benficës Ederson mund të shkojë drejt Manchester City, dy klubet janë në bisedime per një shumë potenciale e cila do të jet rekord botërore për një portier.

Kuptohet që Ederson do të mbërrijë në Manchester sot për bisedime të mëtejshme dhe do të ketë një vizitë mjekësore të martën përpara se të propozhet kontrata prej 34.8 milionë funtesh, rekordi botëror për një portier është 32.6 milionë funte paguar nga Juventusi për Parma për Gianluigi Buffon në vitin 2001.

23-vjeçari me origjinë braziliane fillimisht u bashkua me Benfikën si një 16-vjeçar, por ai u lirua pas dy vjetësh dhe kaloi kohë me Ribeirao dhe me Rio Ave, përpara se Benfica ta nënshkruante përsëri në verën e vitit 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *