Manchester City ka të ngjarë të nënshkruajë Aymeric Laporte për 60 milionë funta

Aymeric Laporte është vendosur të nënshkruajë për Manchester City-in brenda pak ditësh, dhe ka shanse për t’u bërë zgjedhja e tyre e parë, thotë Guillem Balague.

Pep Guardiola është i gatshëm për të përmbushur klauzolën e blerjes 60 milionë funta të mbrojtësit të Athletic Bilbaos dhe për të filluar diskutimin e kushteve personale me një lojtar që hodhi poshtë një lëvizje në Manchester 18 muaj më parë. Eksperti spanjoll i Sky Sports, Balague thotë se City është i sigurt për ta nënshkruar njeriun e tyre këtë herë pasi ai u shfaq si objektiv i lartë mbrojtës përpara Jonny Evans të West Brom-it.

“Natyrisht, hapi i ardhshëm është që Manchester City të pajtohet me kushtet e lojtarit. Në verën e vitit 2016, gjithçka dukej e përfunduar dhe ata mendonin se kishin lojtarin, por ai u kthye dhe tha:” Unë nuk po vij “. “Unë mendoj se ata janë të bindur se Laporte do të thonë ”po” këtë herë dhe të gjithë presin që marrëveshja të mbarojë në ditët e ardhshme”.

Francezi 23 vjeçar ka ende dy vjet e gjysmë në marrëveshjen e tij me Athletic Bilbaon ku ka luajtur që nga viti 2012.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *