Manchester City ka përfunduar nënshkrimin e Douglas Luiz

Manchester City ka përfunduar nënshkrimin e të riut brazilian Douglas Luiz nga Vasco Da Gama.

Mesfushori 19-vjeçar ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare në stadiumin Etihad dhe bëhet lidhja e katërt e klubit këtë verë. Ai ka bërë 10 paraqitje për ekipin brazilian këtë sezon, duke shënuar një gol të vetëm.

Douglas gjithashtu ka përfaqësuar Brazilin nën nivelin e U20-të, dhe drejtori i City-it të Txiki Begiristain ishte i kënaqur që zgjodhi të vazhdojë zhvillimin e tij me grupin e Premier Ligës.

“Ne jemi të kënaqur për të mirëpritur Douglas, ai është një lojtar me potencial të madh dhe të gjithë këtu presin ta ndihmojnë atë të zhvillojë talentin e tij dhe përparimin në lojë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *