Manchester City ka nënshkruar Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao

Manchester City ka rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar mbrojtësin Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao, sipas Sky në Itali.

City mendohet të jetë i lumtur që përputhet me klauzolën e mbrojtësit për 57 milionë funta, gjë që do të thyejë rekordin e transferimit të klubit prej 55 milionë funta që ata paguan për Kevin De Bruyne në vitin 2015. Sky Sports News raportoi më parë këtë javë se kishin filluar diskutime mes klubeve mbi një marrëveshje për 23-vjeçarin.

Laporte, i cili ka bërë 19 paraqitje për Athletic-on këtë sezon, ishte lënë jashtë skuadrës së tyre që do të përballeshin me Eibar të premten. Pep Guardiola refuzoi të japë ndonjë koment kur u pyet për ndjekjen e tyre të Laporte-s, por duket se ata tani e kanë bindur klubin spanjoll dhe kanë nënshkruar me francezin shumë të vlerësuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *