Manchester City dhe Barcelona kërkojn të rinjtë e Leipzig

RB Leipzig po përpiqen të mbajnë larg Manchester City dhe Barcelonën nga dy yjet e ekipit të tyre të të rinjve, sipas njoftimeve në Gjermani dhe Spanjë.

Mesfushori qendror Erik Majetschak, 17 vjeç, ka tërhequr vëmendjen nga Manchester City, ndërsa sulmuesi Niklas Kuhn është lakmuar nga Barcelona.

Të ardhmet e tyre në anën e Ralph Hasenhuttl janë të pasigurta dhe një marrëveshje për Majetschak mund të bëhet sepse Leipzig janë të interesuar të marrin anësorin e ri të City-it Jadon Sanço.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *