Manchester City 50 milionë funta për Kyle Walker

Manchester City është gati të bëjë Kyle Walker, lojtarin më të shtrenjtë anglez në histori, me një transferim pre 50 milionë funtash, por lajmi për tarifën e tij nga Tottenham nuk ka shkuar mirë me shumë tifozë të futbollit në Twitter.

City dhe Spurs kanë rënë dakord për një pagesë prej 50 milionë funtash për 27-vjeçarin, i cili do të përputhet me rekordin botëror të David Luiz për një mbrojtës kur ai u transferua nga Chelsea në PSG.

Tarifa e transferimit e përfshirë ka tronditur shumë, të cilët e kanë krahasuar atë me rekordin botëror 89 milionë funta të paguara për Paul Pogba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *