‘Man Utd është i interesuar të nënshkruajë Perisic’ – transmeton shefi i Inter

Drejtori sportvi i Inter Piero Ausilio ka konfirmuar se Man Utd janë të interesuar të marrin yllin Kroat , edhe pse ata ende nuk kanë bërë ndonjë ofertë konkrete për anësorin Kroat,ndërsa Interi priti Udinesen në gjiron e fundit të sezonit të Serie A, në këtë ndeshje Ivan Perisic realizoj edhe golin e 11-të sezonal.

“United nuk na ka bërë ndonjë ofertë zyrtare për Perisic, por kanë shafqur interesin i tyre,ne e dimë se ne tashmë kemi shumë lojtarë të rëndësishëm në skuadrën tonë si Perisic dhe para se të vendosim ta shesim atë, ne duhet të bisedojmë me tranjneri e ri të Interit dhe të vendosim për atë se cila është zgjidhja më e mirë ta mbajmë apo ta shesim.” transmeton Ausilio për Premium Sport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *