Man City në bisedime për të nënshkruar Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao

Manchester City është në bisedime për të nënshkruar mbrojtësin e Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte.

Sipas Sky në Itali, Pep Guardiola dhe City po konsiderojnë pagimin e 60 milionë funtave të nevojshëm për të shkaktuar klauzolën e lirimit të Francezit. City është në treg për një qendër mbrojtës në dritaren e transferimeve të janarit dhe kuptohet se negociatat mes dy klubeve po vazhdojnë të martën pasdite.

23-vjeçari hodhi poshtë një lëvizje në City kur Guardiola arriti për herë të parë në klub në 2016, dhe për të thuhet se kan qenë te interesuar një numër klubesh të shkëlqyera në të gjithë Evropën duke përfshirë Barcelonën, Manchester Unitedin dhe Chelsea-in. Ai është shfaqur si një objektiv i lartë për City-in, i cili gjithashtu ka treguar interes për Jonny Evans të West Brom, Inigo Martinez të Real Sociedad dhe mbrojtësin e Leicester-it Harry Maguire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *