Man City është duke konsideruar Mario Lemina dhe Mateo Kovacic si alternativa për Jorginhon

Manchester City po konsideron një lëvizje për Mario Lemina të Southampton ose Mateo Kovacic të Real Madridit si alternativa të mundshme për Jorginhon, sipas Sky Sports.

Burimet e Sky kanë treguar se shefi i City-it Pep Guardiola ka identifikuar mundësitë e tjera në mesfushë nëse nuk arrihet një marrëveshje për yllin e Napolit, pavarësisht bisedimeve të avancuara që vazhdojnë ende. Manchester City mohoi të bëjë një ofertë të dytë për Jorginhon të mërkurën, ndërsa Sky në Itali raportoi se kishin bërë një ofertë të re që mund të arrinte më shumë se 50 milionë funta.

Sky në Itali gjithashtu raportoi se City nuk janë të gatshëm të presin më shumë se një javë për një përgjigje ndaj ofertës së tyre të fundit dhe ata tashmë mund të kenë një objektiv alternativ të gatshëm nëse marrëveshja bie. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, tha të dielën se ata kishin refuzuar një ofertë prej 44 milionë funta (+ 4.4 milionë shtesë) nga City për lojtarin.

Sky Sports raportoi në prill se City kishte identifikuar 26-vjeçarin e Italisë, i cili ka lindur në Brazil, si një nga objektivat e tyre të transferimit primar për këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *