Luis Enrique trajneri i ri i Chelsea-it?

Luis Enrique mund të jet trajneri i ri i Chelsea-it nëse Antonio Conte do të largohet, sipas The Telegraph.

Conte ende nuk ka nënshkruar një kontratë të re me Chelsea-in, pavarësisht se fitoi Premier Ligën në 2016-17, dhe ka raporte në Itali se ai nuk është i kënaqur me politikën e transferimeve tek Blues.

Edhe pse Chelsea janë të dëshpëruar për ta mbajtur atë, Enrique është shfaqur si një zëvendësim i mundshëm që u largua nga puna e Barcelonës këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *