Lojtarët që kanë shënuar më shumë gola gjatë vitit 2017 në pesë ligat më të forta në Evropë

 

Messi ka gjetur portën 23 herë këtë vit duke qenë bindshëm më i mir se Harry Kane dhe Robert Lewandowski të Bayern Munich, që kanë shënuar të dy nga 18 gola.

Edinson Cavani ka shënuar 17 herë, ndërsa Luis Suarez 16 herë, Lukaku, Ronaldo, Higuain dhe Mertens kanë shënuar nga 14 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *