Liverpooli ka nënshkruar me mesfushorin e Arsenalit Alex Oxlade-Chamberlain

Liverpooli ka rënë dakord për një tarifë prej 35 milionë funta për mesfushorin e Arsenalit Alex Oxlade-Chamberlain, sipas The Mirror.

24-vjeçari është i vendosur të bashkohet me Liverpoolin në një marrëveshje gjashtë-vjeçare pasi të dy klubet arritën në një marrëveshje të mërkurën mbrëma, megjithëse Oxlade-Chamberlain ende nuk është dakord me kushtet personale me Reds. Liverpooli do të paguajë një tarifë fillestare prej 35 milionë funtave për Oxlade-Chamberlain, e cila mund të rritet deri në 40 milionë funta në varësi të shtesave.

Oxlade-Chamberlain është aktualisht larg në detyrë ndërkombëtare me Anglinë dhe pritet ti nënshtrohet testeve mjekësore së shpejti, megjithëse është e paqartë nëse kjo do të ndodhë në Merseyside ose në bazën e trajnimit të ekipit kombëtar në St George’s Park. Ish lojtari i Southampton-it hodhi poshtë një marrëveshje të përmirësuar në Arsenal më parë këtë muaj që do ta kishte parë atë të fitonte 180,000 funta në javë.

Arsenali pranoi një pagesë prej 35 milionë funtave prej Chelsea-it për Oxlade-Chamberlain këtë javë, por mesfushori hodhi poshtë mundësinë për t’u bashkuar me Blues në favor të një lëvizjeje në Anfield.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *