Liverpooli ka konkurrencë për nënshkrimin e Naby Keita

Shanset e Liverpoolit për të nënshkruar Naby Keita janë në rrezik, pasi pretendimi i CalcioMercato është se Inter ka hyrë në garën për yllin e RB Leipzig.

Reds kanë ndjekur Keita për disa javë, por nuk kanë qenë në gjendje të bien dakord me klubin e tij dhe se do të përpiqen të nënshkruajn atë në verën e ardhshme. Por edhe në verën e ardhshme ata mund të humbasin 22-vjeçarin, pasi gjigantët e Serie A gjithashtu konsiderojnë një ofertë në 2018-n.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *