Liverpooli ka ende shpres për Virgil van Dijk

Legjenda e Liverpoolit Graeme Souness pranon të jetë një “tifoz i madh” i Virgil van Dijk të Southampton dhe thotë se do të jetë i zhgënjyer nëse Reds nuk do të mund të nënshkruajn me të në dritaren e transferimit të verës.

Anfield ka qenë në sezonin e Premier Ligës të 2016/17 nën Jurgen Klopp, por çështjet e mbrojtjes i panë ata të pranojnë 42 gola në të gjithë fushatën, duke bërë që tifozët të kërkojnë përforcime në pjesën e mbrojtjes.

Raportet e mëtejme spekulojnë se Liverpooli ende nuk ka hequr dorë nga nënshkrimi i Van Dijk dhe Souness mendon se do të ishte jashtëzakonisht zhgënjyese që klubi i tij i mëparshëm të humbasë në objektivin e tyre të transferimit përpara asaj që do të jetë një sezon jashtëzakonisht i zënë për Klopp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *