Liverpool të paguaj 70 milionë euro për Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang i Borussia Dortmund mund të bashkohet me Jurgen Klopp në Anfield, sipas Le Parisien.

Klopp po kërkon përforcime sulmuese këtë verë dhe ai ka marrë mbështetje nga pronarët e Liverpoolit, Fenway Sports Group, për të financuar një ofertë prej 70 milionë eurosh për sulmuesin e Dortmundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *