Liverpool ka rënë dakord me Hull Cityin për Andy Robertson

Liverpool ka rënë dakord për një kontratë prej 10 milionë funtash me Hull City për Andy Robertson.

Reds do të paguajnë 8 milionë funta për 23-vjeçarin, i cili është ndjekur gjerësisht gjatë dy sezoneve të kaluara dhe ka zgjuar interes nga Newcastle, West Bromwich Albion, Watford, si dhe Burnley, për të forcuar mbrojtjen e Jurgen Klopp.

Emerson Palmieri i Romës ishte objektivi fillestar për Anfield dhe një ofertë u përgatit për mbrojtësin italian të Brazilit, por ai pësoi një dëmtim të ligamentit në ditën e fundit të sezonit të Serie A kundër Genoa.

Klopp gjithashtu dëshironte të nënshkruante Ryan Sessegnon të Fulhamit si një zgjidhje afatgjatë në këtë verë, megjithatë, 17-vjeçari bëri të qartë dëshirën e tij për të vazhduar zhvillimin e tij në Londër dhe shkroi një kontratë trevjeçare në Craven Cottage.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *