Liverpool ka nënshkruar kushëririn e Steven Gerrard, Bobby Duncan

Kushëriri i Steven Gerrard, Bobby Duncan ka njoftuar se ai është bashkuar me Liverpoolin.

Sulmuesi 17-vjeçar, i cili ishte shumë i vlerësuar, kishte qenë në Manchester City, por nuk kishte nënshkruar një kontratë profesionale. Ai njoftoi në qershor se do të largohet nga klubi “pas një periudhe gjashtëvjeçare të mahnitshme në City” në kërkim të një sfide të re. Duncan, një tifoz i përhershëm i Liverpoolit, konfirmoi lëvizjen e tij në llogarinë e tij të Instagram-it sot.

Ai nuk ishte i përfshirë fare me Manchester City-in në fund të sezonit të kaluar si rezultat i qëndrimit të tij për kontratën dhe kishte trajnuar me skuadrën e parë në Wigan. I riu kishte qenë pjesë e organizimit të të rinjve në Wigan para se të bashkohej me City në 2012.

Duncan konsiderohet si një nga të rinjët me perspektiv më të madhe në vend për grupin e tij të moshave dhe bëri histori në vitin 2016, kur ai u bë i pari lojtar i Anglisë ndonjëherë për të shënuar një hat-trick kundër Brazilit, në një fitore 4-3 për U16 në Rio.

Ai gjithashtu ndihmoi Anglinë U17 të arrijnë në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të këtij viti, duke siguruar një fitore 2-0 të çerekfinales mbi Norvegjinë. Ndërkohë, Liverpooli ka njoftuar se portieri i tyre i ri Alisson ka marrë përkohësisht këmishën me Nr 13. Alisson-it do ti caktohet një numër i përhershëm përpara hapjes së sezonit të Liverpoolit kundër West Ham më 12 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *