Liverpool ka hedhur poshtë një ofertë të tretë nga Crystal Palace për Mamadou Sakho

Liverpool ka hedhur poshtë një ofertë të tretë nga Crystal Palace për mbrojtësin Mamadou Sakho, sipas burimeve të Sky Sports.

Sakho ishte një hit i madhe kur ai u huazua në Eagles sezonin e kaluar dhe ata kanë qenë duke u përpjekur për të nënshkruar Francezin në një bazë të përhershme. Ata kan bërë një ofertë të martën me vlerë 22 milionë funta, plus 3 milionë funta në shtesa, por Liverpool e vlerëson Sakhon në 30 milionë funta dhe e ka hedhur ofertën poshtë.

Palace ka bërë një fillim të dobët për fushatën e Premier Ligës dhe është pa pikë pas tre ndeshjeve të para. Dhe Sakho luajti një rol kyç pasi siguruan mbijetesën e Premier Ligës nën Sam Allardyce drejt fundit të sezonit të kaluar. Bosi i Palace Frank de Boer tha në fundjavë se nënshkrimet e reja ishin një mundësi. Ne jemi duke kërkuar për lojtarë natyrisht, “tha holandezi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *