Liverpool i ka ofruar Correas një marrëveshje pesë vjeçare

Liverpool i ka ofruar sulmuesit të Atletico Madrid Angel Correa një marrëveshje pesë vjeçare në Anfield, sipas Foot Mercato.

Pavarësisht se filloi vetëm 15 ndeshje sezonin e kaluar për ekipin e Ligës, Argjentinasi ka shenuar tetë gola dhe tetë asistime dhe do të fitojë rreth 77,000 funta në javë nëse ai do të zgjedhë të shkojë në Premier Ligë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *