Liverpool fillon bisedimet me Lacazette

Alexandre Lacazette Lyon Europa League

Liverpool po planifikon të filloj bisedimet me përfaqësuesit e sulmuesit të Lyonit Alexandre Lacazette, sipas Daily Express.

Lojtari i kombëtares së Frances dhe ekipit të Lyonit ishte në bisedime me Atletico Madrid por kjo e fundit pas supspendimit që mori nga gjykata e arbitrazhit sportiv për mos lejimin e trasferimeve ne afatin kalimtar veror gjithqka u ndal me kaq.

Liverpool duhet të dergoj nje ofertë vërtet të majme nëse dëshirojne të marrin lojtarin dhe të mundin konkurrencen e rivalëve të tyre Man Utd të cilët kanë shprehur interesim për lojtarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *