Liverpool dhe RB Leipzig në bisedime për Naby Keitan, por nuk ka marrëveshje tani

RB Leipzig dhe Liverpool kanë folur për nënshkrimin e mesfushorit Naby Keita, por ende nuk është arritur marrëveshje, sipas Sky Sports.

Raportet në Gjermani kanë lënë të kuptohet se Keita do të luajë ndeshjen e tij të fundit për ekipin e Bundesligës të shtunën, kur ata do të përballen me Schalke në Red Bull Arena dhe se lëvizja e tij në Merseyside do të përfundojë të dielën. Liverpool pranoi të nënshkruajë mesfushorin e Guineas për një tarifë prej 66.4 milionë funtave në gusht, por marrëveshja do të thoshte se Keita do të luante një sezon final me anën gjermane, e cila ishte kualifikuar për herë të parë në Ligën e Kampionëve.

Ata tashmë janë rrëzuar nga kjo garë, por direktori i tyre sportiv, Ralf Rangnick dhe menaxheri Ralph Hasenhuttl kanë luajtur së fundi me iden e një largimi të mëparshëm për Premier Ligën.

“Situata aktuale është se asgjë nuk ka ndryshuar. Ne nuk kemi arsye për të shitur Keita çdo kohë para përfundimit të sezonit. Kjo është ajo,” tha Hasenhuttl të enjten. “Ai do të luajë në fundjavë kundër Schalke 04 dhe shpresojm se ai do të dal mirë. Kjo është e vetmja gjë që më intereson vërtet.

“Unë mendoj se Naby dëshiron të përfundojë sezonin në një mënyrë të mirë në Leipzig. Ai dëshiron për të lënë një përshtypje të mirë. “Ai bëri shumë ndeshje të mira për klubin – sipas mendimit tim, mendoj se ai do të vendosë gjithçka në pjesën tjetër të sezonit.

“Ai ndoshta dëshiron të bëjë një vetë-promovim para se të largohet. Ai nuk dëshiron të largohet pa treguar të gjitha cilësitë e tij, pasi ai kishte disa lojë të dobëta në pjesën e parë të sezonit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *