Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo janë emëruar si finalistë për çmimin e Lojtarit më të Mirë të FIFA-s në 2017

Dyshja e Ligës dhe ylli i PSG janë përzgjedhur për lojtarin më të mirë të vitit, një çmim i fituar nga portugezi në vitin 2016

Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo janë emëruar si finalistë për çmimin e Lojtarit më të Mirë të FIFA-s në 2017. Ylli i Real Madridit Ronaldo fitoi çmimin vitin e kaluar, që ishte edicioni inaugurues i ngjarjes.
Paneli për të vendosur lojtarin më të mirë të meshkujve përfshinte Cafu, Landon Donovan, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Carles Puyol, Carlos Valderrama dhe Edwin van der Sar. Fituesi do të shpallet në Palladium të Londrës më 23 tetor.

Messi ishte i dyti pas Ronaldos në votimet e sezonit të kaluar, me Antoine Griezmann në vendin e tretë. Ylli i Paris Saint-Germain Neymar ishte i katërti në çmimin e Lojtarit më të Mirë të FIFA-s 2016, por shkon në vendin e tretë këtë vit së bashku me ish-bashkëlojtarin e Barcelonës, Messin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *