Lionel Messi me listë kandidatësh që ai dëshiron ta zëvendësojnë Neymar

Lionel Messi i ka dhënë Barcelonës një listë kandidatësh që ai dëshiron ta zëvendësojnë Neymar nëse ai duhet të bashkohet me Paris Saint-Germain, sipas Don Balon.

PSG është gati për të joshur Neymarin në kryeqytetin francez, duke iu bashkuar klauzolës së lirimit prej 222 milionë eurosh, duke lene Barcelonën në gjueti për një sulmues të ri.

Messi ka miratuar Paulo Dybala për rolin dhe sulmuesi i Juventusit thuhet se është kandidati kryesor i klubit. Megjithatë, nëse ata dështojnë në këtë kërkim, Messi dëshiron që ata të shkojnë pas Angel Di Maria të PSG-së ose sulmuesit të Borussia Dortmund Ousmane Dembele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *