Lewie Coyle bashkohet me Fleetwood

Mbrojtësi i Leeds Lewie Coyle është vendosur të bashkohet me Fleetwood në një hua të gjatë sezonale, burimet Sky kuptojnë.

21-vjeçari ka qenë me Leeds që nga mosha shtatë vjeç dhe ka bërë 10 paraqitje në të gjitha garat sezonin e kaluar pasi ka bërë përshtypje si kapiten i U21, Coyle nënshkroi një zgjatje dy vjeçare të kontratës në nëntor të vitit të kaluar, duke e mbajtur atë në Elland Road deri në 2019.

Ai vjen nga një familje sportive, vëllai i tij më i madh Tommy është një boksier profesional dhe Joe i dyti është një lojtar golfi profesionist.

Fleetwood ka nënshkruar tashmë sulmuesin Conor McAleny nga Everton këtë verë, ndërsa ata përballën me humbjen ndaj Bradfordit në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *