Lëvizja e Alexis Sanchez në Manchester United varet nga Henrikh Mkhitaryan

Lëvizja e Alexis Sanchez në Manchester United është mbështetur tek Henrikh Mkhitaryan nëse ai bie dakord me Arsenalin.

Kjo është sipas agjentit të Henrikh Mkhitaryan-it Mino Raiola, i cili ka thënë për Sky Sports News se “Sanchez është pjesë e marrëveshjes së Henrikh Mkhitaryan-it, e jo anasjelltas Pa të, Sanchez thjesht nuk mund të shkojë në United”.

Agjenti, i cili numëron Paul Pogba-ën, Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku në mesin e klientëve të tij, thotë se ai propozoi ‘Sanchez për Old Trafford, dhe marrëveshjen Mkhitaryan me Arsenalin’ më shumë se gjashtë javë më parë.

Sky Sports News ka kuptuar se United po udhëheq ndjekjen për të nënshkruar Alexis Sanchez pasi Manchester City u tërhoq nga bisedimet për shkak të kostos, por Chelseai gjithashtu ka një interes në lojtarin.

Por kuptohet që nëse një marrëveshje mund të arrihet me Arsenalin, marrëveshja do të jetë një shkëmbim i drejtë i lojtarëve dhe nuk do të përfshijë që Manchester United të paguajë një tarifë transferimi për Sanchez.

Kur u pyet për të vlerësuar shanset për një marrëveshje me Arsenalin, Raiola tha: “Në këtë moment e ulët, por jeta është dinamike. “Kjo është një marrëveshje e madhe për Arsenalin, ata kanë nevojë për lojtarë më të mirë, më të rinj dhe ata duhet të investojnë.” “Arsenali do të vendosë një marrëveshje dhe tani një marrëveshje është një rrugë e gjatë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *