Levante të interesuar për Matt O’Riley-in por Fulham-i dëshiron të huazojë Tayo Edun

Levante dëshiron të nënshkruajë mesfushorin e Fulham-it Matt O’Riley 17-vjeçar, në huazim deri në fund të sezonit.

Sidoqoftë, Sky Sports News ka kuptuar se i riu nuk është një lojtar që të bardhët duan të huazojnë këtë muaj. Burimet e Fulham-it kanë treguar se janë të gatshëm të lejojnë yllin e tyre të akademisë, Tayo Edun, të huazohet për zhvillimin e tij, ndërsa ata janë gjithashtu të gatshëm të lejojnë Porto Loanee Rafa Soares të bashkohet me një klub tjetër.

Soares, i cili ka bërë vetëm tri paraqitje në Kampionat, ka rënë edhe më poshtë renditjes së përzgjedhjes pasi klubi i West London nënshkroi Matt Targett me huazim nga Southampton. Mesfushori Edun, 19 vjeç, ka bërë katër paraqitje për Fulham këtë sezon dhe është vlerësuar lartë nga shefi Slavisa Jokanovic, siç është edhe O’Riley, i cili ka bërë dy paraqitje në ekip të parë.

Levante, të cilët janë të16-tët në La Liga, janë të prirur për të rritur mundësitë e tyre në mesfushë dhe besojnë se Anglezi i U18 O’Riley do ta bënte këtë. Manchester City dhe Arsenal janë raportuar të jenë të interesuar për adoleshentin, i cili ka të drejtë të luajë për Norvegjinë, Danimarkën dhe Anglinë, përpara se të nënshkruajë kontratën e tij të parë profesionale me Fulham në nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *