Leonardo Jardim shpreson të mbajë Kylian Mbappe në Monaco

Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim shpreson të mbajë Kylian Mbappe, por ka pranuar se më shumë lojtarë mund të largohen këtë verë.

Bernardo Silva tashmë ka lënë kampionët e Ligës 1 për t’u bashkuar me Manchester City, ndërsa Mbappe, 18 vjeç, është lidhur me Arsenalin dhe Real Madridin, Thomas Lemar, Fabinho, Tiemoue Bakayoko dhe Benjamin Mendy gjithashtu thuhet se janë në lëvizje këtë verë.

Duke folur për Mbappe, Jardimi i tha RMC: “Nuk i kam folur atij, sepse ai e di se si punojmë, se ne duam ta mbajmë atë.

“Unë mendoj se klubi dhe ai do të marrë vendimin më të mirë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *