Leonardo Jardim Mbappe ishte lënë në stol sepse ishte “vendimi i klubit”

Menaxheri i Monacos, Leonardo Jardim, thotë se Kylian Mbappe ishte lënë në stol kundër Dijonit sepse ishte “vendimi i klubit”.

Mbappe, i cili shënoi 24 gola në sezonin e kaluar, ishte një zëvendësues i papërdorur pasi Monaco fitoi 4-1 në ndeshjen e dytë të Ligës 1 të sezonit. Francezi 18 vjeçar ka luajtur në ndeshjen e tyre të parë kundër Toulouse por ka qenë subjekt i një spekulime më të madhe për një lëvizje tek rivalët Paris Saint-Germain që nga ajo kohë.

E ardhmja e Mbappe në Monako ka qenë nën vëzhgim gjatë gjithë verës, me klubet të përfshira si PSG, Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Arsenal dhe Liverpool të gjithë të interesuar në yllin e Monacos, me vlerë mbi 100 milionë funta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *