Leipzig duan 30 milionë euro për Emil Forsberg

RB Leipzig dëshiron 30 milionë euro për Emil Forsberg dhe ka refuzuar një ofertë prej 18 milion euro nga AC Milan, njofton Mediaset Premium.

25-vjeçari udhëhoqi Bundesligën me asistet e ti si anësor dhe tregoj një form të shkelqyer në sezonin e kaluar, dhe gjithashtu ka fituar vëmendjen e ekipeve të tjera rivalëve të Milanit në Serie A, Roma, si dhe Arsenal dhe Bayern Munich, por Leipzig kan bërë të ditur se nuk dëshirojn më pak se 30 milionë euro për Emil Forsberg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *