Leicester City ka konfirmuar nënshkrimin e Adrien Silva-s

Leicesteri ka konfirmuar nënshkrimin e Adrien Silva-s.

Leicester City kërkoi një zgjatje deri në afatin e transferimit të së enjtes për të finalizuar një lëvizje prej 22 milionë funtash për Adrien Silva-n mesfushorit të Sporting Lisbonës. Një deklaratë e klubit lëshuar të premten pasdite tha se zhdoganimi përfundimtar ende nuk ishte pranuar dhe burimet e Sky Sports thonë se kjo mund të jetë javën e ardhshme përpara se marrëveshja të ratifikohet. Kuptohet, megjithatë, zyrtarët e Leicestrit janë të bindur se dokumentet janë trajtuar si duhet dhe afatet e dakorduara janë plotësuar.

Silva u shënua si zëvendësim për Danny Drinkwater, i cili u shit në Chelsea-i për 35 milionë funta në orët e fundit të dritares së verës. 28-vjeçari, një fitues i Euro 2016 me Portugalinë, ka shënuar 32 gola në 136 paraqitje në ligë gjatë gjashtë viteve të tij me Sporting.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *