Leicester City dëshiron të nënshkruaj me Vicente Iborra

Leicester City po bisedon me Sevillan për transferimin e mundshëm të kapitenit të tyre, Vicente Iborra, sipas Sky Sports.

Menaxheri Craig Shakespeare ishte i impresionuar nga mesfushori 29-vjeçar kur Leicester doli kundër Seviljes në Ligën e Kampionëve në mars.

Raportet në Spanjë sugjerojnë një ofertë prej rreth 12.5 milionë funta do të ishte e mjaftueshme për të bindur Sevillan për të shitur, dhe është menduar që Iborra dëshiron të luajë në Premier Ligë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *