Leeds kanë emëruar Paul Heckingbottom si trajner të ri

Paul Heckingbottom është emëruar trajner i Leeds në një marrëveshje një vjeçare, një javë pas nënshkrimit të një kontrate të re në Barnsley.

40-vjeçari nënshkroi një kontratë 12-mujore me Tykes por doli si objektiv i lartë brenda hierarkisë së Leeds për të pasuar Thomas Christiansen, i cili u shkarkua të dielën në Elland Road. Heckingbottom, i cili kishte qenë përgjegjës në Oakwell që nga largimi i Lee Johnson në Bristol City në shkurt 2016, do të fillojë mandatin e tij me një takim kundër rivalëve Yorkshire Sheffield United në Bramall Lane të shtunën.

Një deklaratë e Leeds tha: “Leeds United është i kënaqur që konfirmon emërimin e Paul Heckingbottom si trajnerin e ri të klubit”. Ai do të bashkohet me ekipin e tij Jamie Clapham (trajner i ekipit të parë), Nathan Winder (kreu i sporteve) dhe Alex Bailey (analisti i performancës së ekipit të parë), të cilët gjithashtu do të largohen menjëherë nga Oakwell. Heckingbottom mund të marrë trajnim më vonë gjatë ditës pasi klubi ka shtyrë përsëri sesionin e trajnimit të martën pasi lojtarët kishin të hënën pushim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *