Lee Bowyer emërohet si menaxher i Charlton

Ish-mesfushori i Leeds dhe Newcastle Lee Bowyer është emëruar si ndihmës i Charlton.

40-vjeçari bëri përparimin e tij me Addicks në vitet 1990, duke luajtur 58 herë para se të lëvizte në Elland Road në vitin 1996, Ai u kthye në Charlton në mënyrë të përkohshme në janar, por shefi Karl Robinson ka lëvizur për të promovuar Bowyer në pozitën e asistentit të tij të plotë.

“Ndjehëm mirë që po më kërkohet të bëj këtë dhe të punoj së bashku me Karl dhe unë me të vërtetë po pres me padurim”, tha Bowyer në faqen e internetit të klubit”.

Johnnie Jackson gjithashtu i është bashkuar stafit të Robinson. Kapiteni i klubit, i cili ka bërë 261 paraqitje për Addicks, ka thënë se sezoni i ardhshëm do të jetë i fundit i tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *