Lassana Diarra bashkohet me Paris Saint-Germain në një marrëveshje 18-mujore

Ish-mesfushori i Chelsea-it dhe Arsenal-it, Lassana Diarra u bashkua me Paris Saint-Germain në një marrëveshje 18-mujore.

32-vjeçari luajti së fundi për ekipin e Abu Dhabian, Al-Jazira me të cilin ai kaloi tetë muaj përpara se të dilte në dhjetor. Diarra, i cili ka luajtur edhe për Real Madridin dhe rivalët francezë të PSG, Marseille, tha: “Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar për klubin tim të qytetit.

“Paris Saint-Germain përfaqëson shumë për mua dhe, me dimensionin ndërkombëtar që klubi ka marrë në sezonet e fundit, është ëndrra e çdo lojtari për të luajtur këtu. “Kam ndërmend të bëj gjithçka që mundem, të sjell gjithë përvojën time dhe të tregoj të gjithë dëshirën time për të luajtur, për të provuar se klubi ka bërë zgjedhjen e duhur.

Nënshkrimi i Diarras, i cili do të mbajë fanellën me numrin 19, i pëlqeu shefit të PSG-së Nasser Al-Khelaifi, i cili tha: “Ne jemi të kënaqur që të mirëpresim Lassana Diarra, një futbollist cilësor, në Paris Saint-Germain.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *