LA Galaxy të interesuar për Zlatan Ibrahimoviç

Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç do të pritetj me duar të hapura në LA Galaxy, pasi lojtarët e klubit të MLS biseduan për këtë veprim.

Suedezi nënshkroi një kontratë afatshkurtër në Old Trafford që skadon në fund të sezonit, por 36-vjeçari ka bërë vetëm shtatë paraqitje në këtë sezon, duke shënuar një herë. Sulmuesi u kthye nga një dëmtim i ligament në dhjetor, por ai ka pësuar një përsëritje të dytë frustruese në United, që përballen me Newcastle në Super Sunday.

LA Galaxy është lidhur me një lëvizje për ish sulmuesin e Barcelonës dhe Interit – dhe Ola Kamara i  klubit norvegjez do të jetë i kënaqur që do të bashkohet me golashënuesin më të mir të Suedisë. “Unë e njohe atë djalë është një prezencë e pabesueshme, dhe ai është një nga lojtarët më të mëdhenj në botë”, tha Kamara për mlssoccer.com. “Kur luani për LA Galaxy, kjo është ajo që prisni.

“Do të shohim nëse ndodh. Sigurisht, ai është duke luftuar pak me lëndime në gju, por do të shohim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *