Kylian Mbappe konsultohet me Deschamps mbi të ardhmen në Real Madrid

Kylian Mbappe do të dëgjojë këshillën e trajnerit francez Didier Deschamps mbi mundësin e kalimit të tijë në Real Madrid. Mbappe është i thirrur në kombtaren e Francës për ndeshjet e qershorit ku Franca do të luaj kundër Paraguajit, Suedisë dhe Anglisë, Mbappe sezonin e kaluar ne Ligue 1 të Francës realizoj 15 gola me ekipin e tijë AS Monaco, dhe kjo ka zgjuar interesimin e shumë klubeve të Europes.

“E kam ëndërruar Zidanin si  lojtar dhe gjithmonë kam shikuar videot e tijë dhe ende vazhdoj të i shikoj,si trajner ai ka arritur rezultate të mëdha dhe të shpejta që e bën atë nje trajner të madhë.Keshtillat e trajnerit Deschamps unë vetëm i ndëgjoje me kujdes, por ato nuk ndikojnë tek unë në vendimin final.” deklaroj Mbappe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *