Kylian Mbappe ka vendosur për të ardhmen

Kylian Mbappe ka vendosur për t’u larguar nga Monaco në fund të këtij edicioni, drejtori Sportiv i Monacos, Dmitry Rybolovlev ka thënë se skuadra e tij nuk ka nevojë që të shes lojtarë gjatë kësaj vere.

Por, insistoi se nëse trajneri ose ndonjë lojtar dëshiron të largohet, atëherë ne nuk do t’i ndalim pa dëshirën e tyre.

“Për momentin nuk kemi probleme me buxhet dhe nuk kemi nevojë të shesim lojtarë”, tha fillimisht për Rybolovlev për L’Equipe.

“Por, nëse trajneri ose ndonjë lojtar dëshiron të largohet, atëherë ne nuk do t’i mbajmë kundër vullnetit të tyre”.

Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, me Real Madridn që kryeson, pasi skuadra spanjolle ka ofruar 100 milionë euro për shërbimet e francezit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *