Ky është trasferimi 50 milion euro i Liverpoolit

Naby Keita pritet të jetë blerja e parë e Liverpoolit në këtë edicion. Ylli që ka shkëlqyer në Bundesliga me Leipzig është dëshira e parë e strategut gjerman, madje Klopp e ka në plan që të paguaj 50 milionë euro për mesfushorin më të mirë sivjet në Bundesligë.

Keita ka qenë shok me Sadio Manen dhe ky fakt është shtytje për futbollistin që të zgjedhë gjigantin anglez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *