Kurt Zouma do të bashkohet me Stoke City-in

Mbrojtësi i Chelseat, Kurt Zouma, ka përfunduar një transferim huazimi në Stoke City.

Mbrojtësi gjithashtu ka nënshkruar një kontratë të re gjashtë-vjeçare në Chelsea, duke treguar se e ardhmja e tij në Stamford Bridge nuk është ende e plotë.

“Kurt është pa dyshim një nga mbrojtësit më të talentuar, kështu që natyrisht ardhja e tij do të përmirësojë skuadrën tonë për fushatën e ardhshme”, tha shefi i Stoke City Mark Hughes për faqen zyrtare të klubit”.

Zouma u bashkua me Chelseain nga Saint-Etienne në 2014-15 dhe ka bërë 71 paraqitje për Blues.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *